طراحی سایت ساناتک
1
رابط کاربری (UI) چیست

رابط کاربری مخفف کلمات user interface می باشد و مربوط به عناصر بصری و قابل مشاهده در نرم افزار می باشد. اینکه از عبارت نرم افزار استفاده کردیم به این علت است که نرم افزار مفهوم کلی تری نسبت به طراحی سایت دارد و شامل هربرنامه کدنویسی شده مثل وبسایت،app موبایل،نرم افزارهای ویندوزی (اپلیکیشن) می شود.

 رابط کاربری در واقع نقطه طلاقی برنامه با کاربر می باشد و طراحی اصولی آن باعث جذب کاربر و عدم طراحی اصولی آن باعث دلسرد شدن کاربر از نرم افزار میشود.

در طراحی رابط کاربری شناخت نوع کاربر و هدف نرم افزار مهم است. رابط کاربری میتواند شامل زیرگزینه هایی مثل GUI یا رابط کاربری گرافیکی نیز باشد. همچنین از نگاهی دیگر میتوان رابط کاربری را از نظر ماهیت به دو دسته زیر تقسیم کرد:

  1. رابط کاربری سخت اافزاری
  2. رابط کاربری نرم افزاری

رابط کاربری شامل تصویرها، پس زمینه ها، منوها، چیدمان وب سایت و محتوا، دکمه ها و لینک ها می باشد.

ساده بودن رابط کاربری، طراحی هدفمند رابط کاربری، استفاده اصولی از رنگ و تصاویر پس زمینه، استفاده اصولی از تایپوگرافی برای محتوای متن و رعایت اصول بهینه سازی سایت (seo) از نکات مهم در طراحی رابط کاربری مناسب یک وبسایت می باشد.

همچنین می توان با بهره گیری از ابزارهای آنالیز مثل گوگل آنالیتیک رفتار کاربر را بررسی کرد و با توجه به آن رابط کاربری را بهبود داد.

تعداد بازدید: 492
مطالب دیگر وبلاگ
5 نکته برای تشخیص مناسب بودن یک میزبانی وب10 دلیل که باعث شکست وب سایت می شود4 دلیل برای استفاده از DIY سازندگان وب سایتایمیل مارکتینگبهینه سازی تصاویر در سئوی سایت
verification