ساناتک
راهکارهای تخصصی تحت وب
0
آماده سازی های اولیه در طراحی سایت

فصل اول

مقدمه و آماده سازی های اولیه جهت شروع کار طراحی سایت

قبل از اینکه به اصل مطلب بپردازیم ابتدا شما باید کامپیوتر خود را برای انجام کار آماده سازی کنید. تمام این سرفصل به همین موضوع اختصاص داده خواهد شد؛ تا اول مطمئن شویم همه چیز برای شروع کار مهیا است.

 

آماده سازی

اگر برای شروع به یکی از کتاب فروشی های نزدیک خود می رفتید و کتاب ها را ورق می زدید مطمئنن به این نتیجه می رسیدید که برای انجام کار طراحی سایت باید هزینه های خیلی زیادی را متحمل شوید و نرم افزارهای زیادی را خریداری کنید اما حقیقت از نظر ما اینچنین نیست. در واقع شما تمام ابزار های مورد نیازتان را بر روی سیستم خود آماده دارید فقط از وجودشان اطلاع ندارید، اگر هم در بخشی به یک نرم افزار خاص نیاز بود ما به شما اطمینان خاطر می دهیم که هرکاری هم که باشد به تعداد زیادی نرم افزار رایگان برای انجام آن به بهترین شکل ممکن در اینترنت موجود است.

فرض اولیه ما بر این اساس بوده که شما دسترسی به اینترنت دارید در غیر این صورت کار زیادی از پیش نمی بریم! اگر اینترنت خوب و پر سرعتی باشد که چه بهتر اما اگر اینترنتی معمولی است هم خود را زیاد ناراحت و درگیر نکنید زیرا با همان اینترنت موجود هم می توانید کار را تمام و کمال و بدون مشکل انجام دهید. تنها تاثیری که ممکن است داشته باشد مقداری صبرِ بیشتر برای دانلود شدن برنامه هایی است که در این کتاب می خواهیم به شما معرفی کنیم.

 

برنامه ریزی ها و هدف های ما در ساختن سایت

به نظر می رسد وقت خوبی برای مشخص کردن اهداف خود در طراحی سایت باشد، اینکه بر اساس چه برنامه ریزی_ای کار خود را آغاز کنیم؟ دقیقاً دنبال چه چیزی هستیم و هدف ما از ساختن سایت مورد نظر خود چیست؟

ممکن است شما اهداف خاصی در این لحظه در ذهن داشته باشید، اینکه چه کار می خواهید بکنید و چقدر زمان برای این کار می خواهید بگذارید، در حال حاضر ما همه این موارد را کنار می زنیم. نه اینکه برنامه ریزی برای انجام کارمان مهم نباشد، اما به این خاطر که وقتی شما کتابی با عنوانِ وبسایت خود را آنطور که می خواهی درست کن را انتخاب کرده اید احتمالا به این دلیل بوده است که می خواهید به سرعت واردِ اصل مطلب شوید.

از آنجا که بار اولتان در ساختن یک وبسایت است و قرار نیست سایتی پیچیده باشد می توانیم به جوانب برنامه ریزی، بعد ها نگاهی دقیق تر بکنیم آن هم زمانی که مراحل ابتدایی را به خوبی یاد گرفتیم و به آن ها مسلط شدیم. بعدها که اصول را به خوبی فرا گرفتیم و خواستیم کاری پیشرفته تر انجام دهیم--کاری پیچیده و زمان بر-- آنگاه برنامه ریزی مهم ترین بخش کار است. اما در حال حاضر بهتر است وسایل مورد نیاز خود را آماده کرده و اولین سایت خود را که سایتی ساده هم هست بسازیم.

 

موارد اصلی مورد نیاز طراحی سایت

همان طور که که پیشتر اشاره کردیم بیشتر ابزار مورد نیاز ما در کامپیوترمان موجود است، اما چه ابزارهایی؟

  1. اصلی ترین و پایه ای ترین وسیله مورد نیاز ما یک نرم افزار ویرایش متن است که به وسیله آن صفحات سایت خود را می نویسیم.
  2. بعد از اینکه صفحات سایت نوشته شد نیاز به یک نرم افزار مرورگر وب داریم که به وسیله آن بتوانیم ببینیم که طراحی های ما چگونه بوده اند.
  3. در آخر هم زمانی که سایت بابِ میل خود را ساختیم باید آن را در اینترنت آپلود کنیم، برای این کار نیاز به یک نرم افزار FTP client داریم، استفاده از FTP ممکن است اندکی برای ما پیچیده باشد که خوشبختانه زیاد به آن احتیاج پیدا نمی کنیم. در مورد FTP به طور مفصل در فصل 8 توضیح خواهیم داد.

بیشتر این ابزارهای معرفی شده را در سیستم خود داریم پس بهتر است برویم و پیدایشان کنیم.

تعداد بازدید: 2275
3.0/5 (4 رای)
باگ‌ های شناخته شده مرورگرهاراستی‌ آزمایی کدهای CSS و HTML بعد از طراحی سایترفع خطاهای احتمالی هنگام طراحی سایتدقیق‌ تر شدن در استفاده از jQueryنمایش کپشن‌ های تصاویر درون گالری سایت
ارسال نظر
verification