ساناتک
راهکارهای تخصصی تحت وب
2
ابزارهای ساده ی ویندوز و مک برای طراحی سایت

ابزارهای ساده ی ویندوز مناسب طراحی سایت

نرم افزار ویرایش متن: Notepad

اولین ابزاری که به آن خواهیم پرداخت یک نرم افزار ویرایش متن است. ویندوز شما در خود یکی از ساده ترین و کاربردی ترین های ویرایش متن را دارد، نامش هم Notepad است. خیلی از بزرگترین و حرفه ای ترین طراحان سایت کار خود را از همین نرم افزار ساده و رایگان شروع کرده اند، گاهی وقت ها همین حرفه ای ها با وجودی که دسترسی به نرم افزارهای کامل و گران قیمت دارند برای صرفه جویی در زمانشان هنوز هم برای حل برخی از مسائل و کارهایشان به این نرم افزار رجوع می کنند. چرا؟ به خاطر اینکه نرم افزاری بسیار ساده است و سرعت انجام برخی کارها هم در آن بیشتر است و مهمتر از آن شما به این راحتی نمی توانید در Notepad اشتباه کنید چون مثل سایر برنامه های کامل تر اشتباهات شما را پیدا نکرده و درواقع تمام کار را بر عهده شما می گذارد.

برای دسترسی به Notepad به آدرس زیر بروید:

Start> All Programs > Accessories.

میانبری به Notepad

برای حفظ زمان و دسترسی ساده تر می توانید میانبری برای دسترسی به Notpad بر روی دسکتاپ خود درست کنید، به این صورت که؛ محل پیشفرض نرم افزار را که پیدا کردید با فشردن کلید ctrl و فشردن کلیک چپ موس فایل را گرفته و آن را بر روی صفحه دسکتاپ کشیده و رها کنید.

این نرم افزار ساده ترین نرم افزار موجود است؛ تصویری از محیط آن را می توانید در شکل1.2 ببینید.

نرم افزار notepad

شکل1.2: محیط ساده ترین نرم افزار دنیا!

مرورگر اینترنت: Internet Explorer

زمانی که موفق به طراحی اولین وب سایت خود شدیم باید بتوانیم آن را در یک مرورگر اینترنت مناسب ببینم، از آنجایی که قرار ما بر این بود که تا جای ممکن از هر آنچه ویندوز در اختیارمان قرار داده استفاده کنیم نرم افزاری که در اینجا معرفی می کنیم Internet Explorer است. در شکل1.3 نحوه دسترسی به آن را می بینیم. به احتمال زیاد بر روی دسکتاپ شما نیز وجود دارد اگر هم نبود میانبری به همان شیوه ای که در نکته بالا نشان داده شد برای آن درست کنید.

ابزار های ساده Mac OS X مناسب طراحی سایت

همانطور که در ویندوز نرم افزار های مورد نیاز ما وجود داشت و به راحتی پیدایشان کردیم در سیستم مک هم تقریبا تمام برنامه های مورد نیاز ما وجود دارند.

نرم افزار ویرایش متن: TextEdit

همانطور که ویندوز Notepad را در اختیار ما گذاشت در مک هم به برنامه ای مشابه به نام TextEdit دسترسی داریم. در فولدر Applications به راحتی می توانید آن را پیدا کنید.

نرم افزار textedit

شکل1.4

برخلاف Notepad نرم افزار TextEdit از نظر ما یک نرم افزار ویرایش متن با امکانات بیشتر است، به عنوان مثال؛ به راحتی می توانیم فونت خود را عوض کرده و یا افکت های bold و italic به متن خود اختصاص دهیم، اما از آن جا که ما به این امکانات احتیاجی نداریم باید آن ها را غیر فعال کنیم، برای غیر فعال کردن آن ها به این صورت عمل می کنیم؛ ابتدا TextEdit را باز کرده و سپس:

Menu>Preferences>plain text

و سپس صفحه تنظیمات را می بندیم، به طور خودکار دفعه دیگر که با برنامه کار می کنیم برنامه به شکل ساده تری عمل می کند، مثل Notepad در ویندوز.

مرورگر اینترنت: Safari

نرم افزار Internet Explorer در سیستم عامل مک هم در دسترس بود اما بعد از انتشار Safari از طرف اپل شرکت مایکروسافت نسخه جدیدتری از برنامه مرورگرش را برای مک منتشر نکرد، در شکل1.5 می توانید هر دوی آن ها را در بخش Applications ببینید.

همانطور که Notepad را به صورت میانبر به دسکتاپ ویندوز آوردیم در اینجا هم می توانیم یک میانبر برای نرم افزار های موجود در مک درست کنیم برای این کار به سادگی نرم افزار مورد نظر را گرفته و آن را بر روی نوار ابزار مک کشیده و رها می کنیم.

تعداد بازدید: 2190
3.5/5 (4 رای)
باگ‌ های شناخته شده مرورگرهاراستی‌ آزمایی کدهای CSS و HTML بعد از طراحی سایترفع خطاهای احتمالی هنگام طراحی سایتدقیق‌ تر شدن در استفاده از jQueryنمایش کپشن‌ های تصاویر درون گالری سایت
ارسال نظر
verification