ساناتک
راهکارهای تخصصی تحت وب
2
ابزارهای ویندوز و مک برای ویرایش تصاویر صفحات وبسایت

ابزارهای ویندوز برای ویرایش تصاویر

نسخه های استاندارد ویندوز فاقد برنامه مناسب ویرایش عکس هستند، گرچه اگر اسکنر یا دوربین عکاسی دارید که به همراهش برنامه ویرایش عکسی وجود داشته باشد دیگر نیازی به نگرانی در این زمینه ندارید.

Picasa

شرکت گوگل برنامه ای بسیار کاربردی و رایگان را در اختیار کاربران گذاشته است؛ شما در این برنامه می توانید به راحتی عکس های خود را دسته بندی کنید، علاوه بر این ها می توانید عکس های خود را به راحتی Crop، Rotate کرده و یا فیلتر ها و رنگ و لعاب های زیبا به عکس خود اضافه کنید. می توان با اطمینان گفت، اکثر کارهایی را که در راستای طراحی سایت خود نیاز به انجام دادن داریم نرم افزار Picasa برای ما میسر خواهد ساخت.

Picasa

شکل1.9: در این عکس محیط برنامه کاربردی و رایگان گوگل نشان داده شده است؛ به راحتی می توانید با استفاده از آن تقریباً تمام تغییراتی را که در عکس خود در نظر دارید به بهترین شکل ممکن بدهید.

ابزارهای موجود در Mac OS X برای ویرایش تصاویر

سیستم عامل مک شهرت زیادی در بین هنرمندان در عرصه های ویرایش عکس و آهنگ سازی و ... دارد. اما این برنامه ها پایِ ما گران تمام خواهند شد، حتی گرانتر از نسخه مشابه در ویندوز. چه نرم افزاری می توانیم معرفی کنیم که بیشتر از 30 روز زمان آزمایشی برای ما قابل استفاده باشد؟

GraphicConverter

 این برنامه کاربردی برخلاف اسمش که به معنی مبدل عکس است می تواند بیشتر از این ها برای ما کارایی داشته باشد. در نسخه های جدیدتر مک این برنامه به همراه سیستم عامل در دسترس است اما برای سیستم های قدیمی تر نیز قابل دانلود کردن است. ممکن است ترغیب شوید با پرداخت هزینه ای نسخه ی کامل ترش را داشته باشید اما با استفاده از نسخه استاندارد هم کارهای زیادی را می توانید با آن انجام دهید. با استفاده از این برنامه می توانید عکس های خود را Crop، Resize و Rotate کنید، یا اینکه به آن ها متن اضافه کنید.

GraphicConverter

شکل1.10: برنامه نام برده بیشتر از یک مبدل گرافیکی ساده برای شما کارییی خواهد داشت.

 

برنامه نام برده برای کاربران مک غریبه نیست، قبل ها این برنامه تنها برای مرتب کردن و دسته بندی عکس های کاربر استفاده می شد اما در بروزرسانی جدیدش تعدادی ابزار برای ویرایش عکس نیز اضافه شده که متاسفانه رایگان نیست.

iPhoto

شکل1.11: در قسمت Application یا نوار ابزار در دسترس است، در عکس بالا نرم افزار iphoto5 را می بینیم که امکان دستکاری و تغییر در عکس ها به آن اضافه شده است.

تعداد بازدید: 2410
3.5/5 (4 رای)
باگ‌ های شناخته شده مرورگرهاراستی‌ آزمایی کدهای CSS و HTML بعد از طراحی سایترفع خطاهای احتمالی هنگام طراحی سایتدقیق‌ تر شدن در استفاده از jQueryنمایش کپشن‌ های تصاویر درون گالری سایت
ارسال نظر
verification