ساناتک
راهکارهای تخصصی تحت وب
3
استفاده از تصاویر در طراحی سایت جهت زیبا شدن صفحات وب

تنها نوشتن و نوشتن کافی نیست؛ از تصاویر برای طراحی سایت استفاده کنید

شما می توانید سایت خود را تنها با نوشته ها طراحی کنید، اما این کار سایت شما را به سایتی خسته کننده و غیر حرفه ای تبدیل خواهد کرد، چیزی که بازدید کننده کمبود آن را در چنین سایتی حس می کند عکس است؛ تا کنون نرم افزارهای معرفی شده در راستای نوشتن متن، کد و دیدن آن ها بر روی مرورگر بود، اگر می خواهید سایت شما بازدیدکنندگان را به خود جذب کند و آن ها را نگه دارد باید از لحاظ ظاهری سایت خود را زیبا بسازید، برای این کار می توانید با استفاده از نرم افزارهایی خاص طرح و نقشی کشیده و در سایت خود بگذارید، می توانید عکس هایی که خود گرفته اید را دستکاری کنید و یا عکس های آماده ای که اجازه استفاده از آن ها را دارید به کار گیرید.

متاسفانه در زمینه کار با عکس ضرب المثل «هرچقدر پول بدی آش میخوری» کاملا مصداق دارد. نرم افزارهای پیشرفته در این زمینه مثل؛ Photoshop یا  Fireworks صدها دلار برای ما خرج دربر دارند. با اینکه نرم افزارهای نامبرده هزاران ابزار کاربردی برای شما دربر دارند و هر کاری را می توانید با آن ها انجام دهید ما آن ها را به شما پیشنهاد نمی کنیم مگر اینکه بسیار مصمم هستید و از کارآمد و مفید بودن آن ها در کارتان اطمینان خاطر دارید.

اگر چنین برنامه ای در سیستم شما هست از آن استفاده کرده و با آن خو بگیرید. برنامه هایی هم مثل Paint Shop Pro یا Photoshop Elements هستند که در راستای اهداف این کتاب کارآمد هستند و از طرف دیگر قیمت چندانی هم ندارند. اما از آنجا که قرار ما بر حداقل کردن هزینه ها و استفاده از برنامه های رایگان بود، ما هم هزینه ها را حداقل کرده و رایگان ها را مورد بررسی قرار می دهیم، دید کلی و نیاز شما هم در ادامه با این اقدام مشخص شده و تصمیم گیری برای خرج بیشتر برای شما راحت تر خواهد بود.

در این بین هم به دیسک های ضمیمه شده با مجلات تکنولوژی، اینترنت و کامپیوتری که به دست شما می رسد توجه داشته باشید، از آنجا که شرکت های زیادی در راستای تبلیغ محصولات خود نسخه های قدیمی و مجانی برنامه های خود را ضمیمه این مجله ها کرده و با این کار علاوه بر معرفی خود به کاربران، آن ها را به خرید نسخه های کامل و جدیدتر اغوا می کنند.

نرم افزار هایی مانند Paint Shop Pro یا برنامه های دیگر در این رده که به شما امکان ساخت لایه های مختلف بر روی یک عکس را می دهند خیلی به کار ما می آیند. در این حین ما به صورت ساده و رایگان کار خود را ادامه می دهیم اما شما نیز حواستان به نکته ذکر شده در بالا باشد، این پیشنهاد ها همیشگی نیستند، برنامه ای کامل و رایگان را با نسخه ای قدیمی تر از دست ندهید از آنجا که خیلی به کارمان خواهد آمد.

        نگاهی به برنامه های پیشرفته بیاندازیم.

حتی کامل ترین و گران قیمت ترین این برنامه ها هم نسخه های آزمایشی با تعداد روزهای محدود دارند، لازم به ذکر است که حجم داده ها در این نرم افزارها بسیار زیاد است و برای دانلود آن ها زمان زیادی باید منتظر بمانید.

معمولاً تعداد روزهای آزمایشی که نرم افزار در اختیار شما قرار می دهد 30 روز است، بعد از 30 روز یا باید مبلغ مورد نیاز برای خرید برنامه را پرداخت کرده یا آن را از روی سیستم پاک کنید. اما 30 روز برای به اتمام رساندن درس های کتاب زمان مناسبی است.

Adobe Photoshop:  نسخه ای آزمایشی از این نرم افزار قدرتمند برای استفاده شما موجود است، اگر نسخه ای سبک تر را ترجیح می دهید می توانید Photoshop Elements را انتخاب کنید. هر دوی این نسخه ها بر روی ویندوز و مک در دسترس هستند.

Macromedia Fireworks: می توانید نسخه آزمایشی این نرم افزار را از سایت Macromedia دانلود کنید.

Paint Shop Pro: این برنامه تنها بر روی ویندوز در دسترس است، از سایت Paint Shop Pro می توانید نسخه آزمایشی این برنامه را نیز دانلود کنید.

تعداد بازدید: 1651
3.5/5 (4 رای)
باگ‌ های شناخته شده مرورگرهاراستی‌ آزمایی کدهای CSS و HTML بعد از طراحی سایترفع خطاهای احتمالی هنگام طراحی سایتدقیق‌ تر شدن در استفاده از jQueryنمایش کپشن‌ های تصاویر درون گالری سایت
ارسال نظر
verification