ساناتک
راهکارهای تخصصی تحت وب
0
افزودن پست در توییتر و فیسبوک و وبسایت

بحث های زیادی پوشش داده شد، در صورت ادامه شاید هنوز بتوان صفحه های زیاد دیگری را نیز سیاه کرد، مباحثی مانند:

  1. بروز کردن توییتر با آپدیت status فیسبوک(عکس آن چه پیش تر بررسی شد).
  2. قرار دادن یک کلید Like فیسبوک در سایت بدون بخش status updates.
  3. قرار دادن یک تاییدیه Tweet this در هر صفحه ای از سایت اصلی که بخواهیم تا بازدید کننده را راغب کنیم آن را به اشتراک بگذارد.

و خیلی بیشتر از این ها، حقیقت آن است که در صورتی که کار با API(Application Programming Interface) فیسبوک و توییتر را یاد بگیرید کارهای زیادی می توانید انجام دهید. واسطه ای که توسط یک نرم افزار برای ارتباط برقرار کردن و ایجاد تغییرات در نرم افزار دیگر مورد استفاده قرار می گیرد؛ گرچه این ناحیه نیازمند دانش حرفه ای از زبان های برنامه نویسی درگیر با سرورها از جمله PHP دارد.

حتی بدون ورود به دنیای API نیز کارهای بسیاری می توانید با توییتر انجام دهید. برای مثال شاید بخش Resources توییتر را به یاد دارید که ابزارهای فیسبوکی زیادی را در خود جای داده است. ابزارهایی که می توانید از آن ها در راستای رسیدن به اهداف خود کمک بگیرید. در اینجا نمونه هایی را بررسی کردیم تا شما را راه بیاندازیم، باقی کار با شماست و برای انجام آن تنها یک وسیله احتیاج دارید.

زرنگ باشید!

پیش از آنکه یک بار و برای همیشه فیسبوک و توییتر را پشت سر بگذاریم یک پیشنهاد نهایی داریم. اگر گوشی هوشمند دارید—آیفون یا هر گوشی اندرویدی—حتماً نرم افزارهای موجود فیسبوک و توییتر را بررسی کنید. همان طور که هر سایتی نسخه مناسب گوشی دارد این برنامه های کاربردی نیز امکانات خاصی در اختیار شما قرار می دهند.

عکس های 8.38، 8.39 و 8.40 به شما نشان می دهند که چقدر ساده و راحت می توانید با استفاده از این برنامه ها یک پست را با استفاده از Selective Tweets هم در فیسبوک، هم در توییتر و هم در سایت اصلی خود در بخش جعبه Like قرار دهید، تمام این کارها در می تواند در حالی صورت گیرد که در یک اتوبوس هستید!

پست در توییتر با Selective Tweets

عکس 8.38: استفاده از برنامه Selective Tweets برای پست در توییتر و همچنین استفاده از Tweetdeck، هر دو در یک گوشی آیفون.

نمایش بروزرسانی های توییتر

عکس 8.39: نمایش بروزرسانی های توییتر در فیسبوک با استفاده از #fb

نمایش توییت در جعبه فیسبوک

عکس 8.40: در آخر، نمایش توییت ها در جعبه فیسبوک درون سایت

خلاصه فصل هشتم

آموختیم که چگونه از غول های ارتباط جمعی برای بروزرسانی سایت خود استفاده کنیم. علاوه بر آن یاد گرفتیم که چگونه یکی از این سرویس ها را به دیگری متصل کرده و با فرستادن یک پست در آن در سرویس های دیگر نیز پست خود را به طور خودکار وارد کنیم، بدون صرف هیچ زمان اضافه ای. امکان پست کردن با استفاده از SMS نیز پوشش داده شد تا در صورت عدم دسترسی به اینترنت کار به روزرسانی صورت گیرد.

خیلی خوب می شد اگر سایت ما آنلاین بود و علاقه مندان می توانستند آن را ببینند! در این صورت به نظر می رسد موضوع فصل بعدی هدف اصلی ما از تمام این زحمت ها بوده باشد!

تعداد بازدید: 1834
نویسنده: هانیه سهرابی
3.0/5 (4 رای)
باگ‌ های شناخته شده مرورگرهاراستی‌ آزمایی کدهای CSS و HTML بعد از طراحی سایترفع خطاهای احتمالی هنگام طراحی سایتدقیق‌ تر شدن در استفاده از jQueryنمایش کپشن‌ های تصاویر درون گالری سایت
ارسال نظر
verification