ساناتک
راهکارهای تخصصی تحت وب
0
تغییرات فرمت عکس به وسیله CSS

زمانی که گالری تصاویر یک سایت ساخته می شود اشتباه عمده ای که اکثرا انجام می دهند این است که برای ایجاد تغییرات در حاشیه عکس ها از برنامه های گرافیکی استفاده می کنند، در حالی که اگر خاطرتان باشد برای این کار از CSS استفاده کرده بودیم و نیازی به برنامه های جانبی برای این کار نیست.

1. style1.css را باز کرده و قانون جدیدی برای تگِ img اضافه کنید:

img {
border: 15px solid white;
}

2. فایل CSS را ذخیره کنید و به صفحه گالری خود بازگشته، آن را رفرش کنید. با عکس 5.10 روبه رو خواهید شد.

حاشیه سفید رنگ اطراف عکس

عکس 5.10: اضافه شدن حاشیه سفیدرنگ ضخیم به اطراف عکس

شما می توانید از هر افکت دیگری برای عکس خود استفاده کنیم، در فصل چهارم در رابطه با افکت ها به تفصیل صحبت کردیم.

یک نکته مهم در رابطه با حاشیه عکس

اگر به صفحه خانه سری بزنید خواهید دید که عکس غواصان نیز با حاشیه سفید رنگ ضخیمی پوشانده شده است. خوب، ما نیز همین را از مرورگر خواسته بودیم! که تمامی عکس های درون سایت را با این افکت بپوشاند. اگر می خواهید تنها عکس های درون گالری این افکت را داشته باشند بهتر است با selector یا همان انتخاب‌گر دقیق‌تر برخورد کنید. نگران این مورد نباشید، در بخشی با نام "ویرایش مبتدی تصاویر" به این مورد خواهیم پرداخت.

زیرنویس عکس

یک روزنامه پیدا کرده و آن را ورق بزنید، خواهید دید که تمامی عکس های موجود دارای زیرنویسی مربوط به آن عکس هستند. چه اطلاعاتی ممکن است در پایین یک عکس لازم باشد؟ شاید توضیحی مختصر راجع به آن عکس، مکان عکس و البته نام بردن اسم گیرنده عکس از جمله موارد مهم باشند. در قسمت بعدی چگونگی اضافه کردن زیرنویس عکس را خواهیم آموخت.

تعداد بازدید: 1844
2.5/5 (4 رای)
باگ‌ های شناخته شده مرورگرهاراستی‌ آزمایی کدهای CSS و HTML بعد از طراحی سایترفع خطاهای احتمالی هنگام طراحی سایتدقیق‌ تر شدن در استفاده از jQueryنمایش کپشن‌ های تصاویر درون گالری سایت
ارسال نظر
verification