ساناتک
راهکارهای تخصصی تحت وب
0
تغییر host یا میزبان وب شما

پشتیبانی از زبان های Scripting و DataBase ها

اگر قصد دارید سایت‌تان هرچه بیشتر پویا باشد می توانید از یک زبان برنامه نویسی server-side scripting مانند PHP استفاده کنید. این زبان ها به شما اجازه می دهند محتوا در خور شرایط منطقی که شما تعریف می کنید نمایش داده شوند. برای مثال به نمونه زیر توجه کنید، البته این یک کد واقعی نیست و تنها برای روشن شدن موضوع بیان می شود:

If time is between 8pm and 6am then

Show the night-time image

Else

Show the day-time image

End

سخت است سرویس ارائه Host ای را پیدا کنید که حداقل از یک زبان Server-side scripting نیز پشتیبانی نکند، معمولاً بیشتر این سرویس ها از چندین و چندتا از آن ها پشتیبانی می کنند. بهتر است سرویسی انتخاب کنید که از چند زبان Server-side scripting به درد بخور پشتیبانی می کند تا در آینده به مشکل بر نخورید، شاید در حال حاضر به کار شما نیاید اما بعدها حتماً به آن نیاز پیدا خواهید کرد.

معمولاً پشتیبانی database با پشتیبانی از زبان های scripting گره خورده است. اگر با زبان های scripting شروع به کار کنید خواهید دانست که نیازمند مکانی برای ذخیره و خواندن اطلاعات دارید که به آن database گویند. Database مجموعه ای از داده ها است که به طرق مختلف می توانید به آن دسترسی داشته و از آن استفاده کنید. برای مثال یک Database از مجموعه مشتری ها را می توان به ترتیب حروف الفبا در یک صفحه، به ترتیب مکان زندگی شان در صفحه ای دیگر و به ترتیب سهم اشتراک آن ها در صفحه ای دیگر نمایش داد. این اطلاعات خیلی به درد بخور خواهند بود، با بروزرسانی Database نیز به راحتی می توان اطلاعات جدید را درون اطلاعات قبلی در جای معین خودشان جایگذاری کرد.

اگر می خواهید در رابطه با طراحی سایت پویا بیشتر بدانید SitePoint مکان مناسبی است و تمامی مطالب را برای شما در بر دارد. می توانید از فروم های آنلاین کمک بگیرید(PHP و MySQL—یک تکنولوژی Database) یا اینکه با یک کتاب تمامی مفاهیم را از آن خود کنید:

Yank’s Build Your Own Database Driven Website Using PHP & MySQL

لازم است بدانید که بیشتر سرویس های Hosting رایگان و البته ارزان قیمت ها به شما امکان استفاده از Database ها و یا استفاده از زبان های Scripting را نخواهند داد.

اگر نیازهای Hosting شما تغییر کرد چه؟

امکاناتی که تا به این لحظه معرفی شد برای استفاده در ساخت اولین سایت شما کاملاً کافی است. گرچه اگر در آینده خواستید سرویس Hosting خود را قوی تر کنید نیازی به نگرانی نیست—تا آخر عمر زندانی شرکتی که از آن سرویس خود را گرفته اید نخواهید بود. می توانید Domain Name خود را بسته به تغییر نیازهای خود بین سرویس های Host مختلف جابه جا کنید. البته لازم است خاطرنشان کنیم که شاید نیاز به پرداخت هزینه کمی برای خروج یا جابه جایی از یک سرویس به دیگری داشته باشید. البته این فکر را از ذهن خود دور کنید که از ابتدا باید سرویسی بگیرید که قابلیت استفاده از PHP و MySQL را داشته باشد تا اگر برای مثال 8 ماه بعد خواستید از این ها استفاده کنید مشکلی نباشد. تغییر سرویس Hosting برای شما مشکلی در بر نخواهد داشت و بالاخره یک روز مجبور به این کار خواهید شد.

تعداد بازدید: 1888
نویسنده: هانیه سهرابی
3.3/5 (4 رای)
باگ‌ های شناخته شده مرورگرهاراستی‌ آزمایی کدهای CSS و HTML بعد از طراحی سایترفع خطاهای احتمالی هنگام طراحی سایتدقیق‌ تر شدن در استفاده از jQueryنمایش کپشن‌ های تصاویر درون گالری سایت
ارسال نظر
verification