ساناتک
راهکارهای تخصصی تحت وب
0
تگ Textarea

کنترلِ text input برای بسته های کوچک اطلاعات خوب است اما برای مقادیر بیشتر کارآمد نیست. از آنجا که بخش های قابل دیدن اطلاعات بخش کوچکی از نوشته ها را نشان می دهند، با این مشکل به هنگام استفاده از موتورهای جست و جو مواجه شده اید، زمانی که بعد از نوشتن چند جمله در آن ها از جایی به بعد دیگر نوشته ها قابل رویت نیستند. انتخاب بهتر برای اینگونه نوشته های طولانی تر تگِ  می باشد.

: استفاده از تگ textarea برای نوشته های طولانی تر

 استفاده از تگ textarea برای نوشته های طولانی تر

کد مورد استفاده برای textarea به این‌صورت است:

<p><label for="hobbies">Please tell us about your

hobbies:</label></p>

<p><textarea name="hobbies" rows="7" cols="40"

id="hobbies"></textarea></p>

کاربران سایت باید برای ارسال اطلاعات وارد شده خود بر دکمه Submit کلیک کنند. شاید باورش سخت باشد اما همین دکمه Submit یک تگِ input می باشد، با اینکه امکان وارد کردن اطلاعات در آن وجود ندارد!

با اینکه کلید Submit با یک تگ input ساخته می شود آن را برای آخر کار گذاشته ایم و با کنترل های text box، password، radio button و checkbox حرفی از آن به میان نیاوردیم. دلیل این امر ساده است، از آنجا که در کد ما نیز این بخش در آخر کار باید به فُرم اضافه شود.

قرار دادن کلید submit ساده است، با کد زیر این امر صورت می گیرد:

<p><input type="submit"/></p>

کلید submit

کلید submit

 مقداری که برای نوشته درون کلید بالا انتخاب شده به صورت پیش‌فرض بوده است، برای انتخاب مقدار مناسب باید به این صورت عمل کنیم:

<p><input type="submit" value="Send Your Feedback"/></p>

دکمه ای که محتوای درونش با مقدار پیش‌فرض تفاوت دارد

دکمه ای که محتوای درونش با مقدار پیش‌فرض تفاوت دارد

 نیازی به وجود ماوس نیست!

معمولا همه برای submit کردن یک فُرم از کلیک ماوس استفاده می کنند، اما این امکان وجود دارد که فیلدهای درون فُرم را یکی پس از دیگری پر کرده و در آخر کلید Enter را بر روی کیبورد فشار دهیم.

تعداد بازدید: 1934
3.8/5 (4 رای)
باگ‌ های شناخته شده مرورگرهاراستی‌ آزمایی کدهای CSS و HTML بعد از طراحی سایترفع خطاهای احتمالی هنگام طراحی سایتدقیق‌ تر شدن در استفاده از jQueryنمایش کپشن‌ های تصاویر درون گالری سایت
ارسال نظر
verification