ساناتک
راهکارهای تخصصی تحت وب
0
تگ header و footer به جای class

این عنوان توضیح می دهد که چگونه HTML5 برای طراحی سایت آنچه از همه ساده تر و قابل فهم تر است را پیشنهاد می دهد. مهم نیست که شما به عنوان یک مدیر چه مسیری را پیشنهاد می کنید چون مردم آنچه راحت تر است را در پیش می گیرند. Table 10.1 این عنوان را به خوبی توضیح می دهد.

 HTML4                                              HTML5

<div id="header"></div><header></header>

<div id="footer"></div><footer></footer>

<div id="nav"></div><nav></nav>

Table10.1: مسیر ساده از HTML4 به HTML5

ساده و قابل فهم به نظر می رسد نه؟ اگر قرار است یک تگ خاص را به تعیین یک خصوصیت id مشخص به عنوان header بشناسیم چرا خود header یک تگ نباشد؟ در مورد footer و nav نیز به همین صورت خواهد بود. در آغاز به سال 2004 گوگل تحقیقی در تمامی سایت های تحت پوشش خود در راستای پیدا کردن شمار استفاده از کلاس های استفاده شده انجام داد، در سال 2009 نیز Opera این کار در 2 میلیون صفحه وب انجام داد که به طور اتفاقی از بین تمامی صفحات وب انتخاب شده بودند.

با این تحقیقات مشخص شد که بیشترین کلاس هایی که در کد صفحات وب استفاده شده بودند چه نام داشتند و اینکه HTML برای سادگی کاربران باید به چه صورت درآید. در فهرست تگ های پیشنهادی و مورد قبولی که HTML5 ارائه می داد موارد زیر وجود داشتند:

article, aside, audio, bdi, canvas, command, datalist, details, embed,

figcaption, figure, footer, header, hgroup, keygen, mark, meter, nav, output,

progress, rp, rt, ruby, section, source, summary, time, video, wbr.

در اینجا تمامی آن ها را برای شما نیاوردیم، فقط آن هایی که در بروزرسانی های آینده سایت به نظر مفید می آمد برای شما آورده شد. اما نترسید، در فصل پایانی کتاب به شما منابع مفید و کاربردی زیادی در رابطه با یادگیری و به کارگیری HTML5 معرفی خواهیم کرد اما در همین فصل به قدری که برای شروع کارتان کفایت کند به شما خواهیم گفت. اما می توانید برای دانستن بیشتر به آموزش های آنلاین و رایگانی که در رابطه با HTML5 وجود دارند مراجعه نمایید.

تعداد بازدید: 2052
نویسنده: هانیه سهرابی
3.0/5 (4 رای)
باگ‌ های شناخته شده مرورگرهاراستی‌ آزمایی کدهای CSS و HTML بعد از طراحی سایترفع خطاهای احتمالی هنگام طراحی سایتدقیق‌ تر شدن در استفاده از jQueryنمایش کپشن‌ های تصاویر درون گالری سایت
ارسال نظر
verification