ساناتک
راهکارهای تخصصی تحت وب
0
دیگر امکانات CSS3

دوست داشتیم فهرست کاملی از امکانات CSS3 را برای شما فهرست کنیم اما این مبحث به خودی خود یک کتاب دیگر خواهد شد! تا به این بخش بهترین و کاربردی‌ترین جنبه‌های CSS3 را با هم مرور کردیم اما بهتر است خودتان در رابطه با موارد زیر اندکی تحقیق کنید (آن‌هایی که در این لیست اهمیت بیشتری داشتند به همراه لینک توضیحات آورده شده‌اند):

  • استفاده از چندین تصویر پس‌زمینه
  • Opacity یا درصد ماتی (www.css3.info/preview/opacity)
  • رنگ‌های RGBA (تنظیم شفافیت رنگ‌های پس‌زمینه)

برای آشنایی با Opacity و RGBA می‌توانیم به لینک زیر رجوع کنید:

www.css3.info/introduction-opacity-rgba 

  • انتخاب‌کننده‌های جدید برای خصوصیت‌ها؛

reference.sitepoint.com/css/css3attributeselectors

  • Media queries (که به شما امکان پیاده‌سازی استایل‌های گوناگون را با توجه به دیوایس و مرورگر خواهد داد)؛

reference.sitepoint.com/css/mediaqueries

IE و کاربران درجه دو

با تمامی تغییرات جدیدی که در سایت خود وارد کردیم فکر می‌کنید نتیجه کار در نسخه‌های قدیمی IE به چه صورت خواهد بود؟ شاید جالب باشد که تغییرات مدرن خود را در نسخه قدیمی و ضعیف اینترنت اکسپلورر نیز بررسی کنیم.

جالب است بدانید که سایت ما دقیقا به همان اندازه که در کروم12 و فایرفاکس5 قابل استفاده است در اینترنت اکسپلورر6 نیز قابل استفاده خواهد بود؛ البته نه به زیبایی بازدید از آن در یک مرورگر مدرن، اما سایت قابل بازدید و قابل مشاهده است.

در آرشیو کدهای کتاب خواهید دید که کد مربوط به سایت علاوه بر تغییراتی که با هم به آن اعمال کردیم دست‌خوش تغییرات CSS3 دیگری هم شده است، اما این تغییرات هم چیزهای جدیدی نیستند و در مطالب گذشته آن‌ها را با هم آموخته‌ایم.

خلاصه مطالب فصل 10

خسته نباشید از این‌که تا به این‌جای کتاب با ما همراه بودید. در این فصل مطالب خیلی بیشتری را می‌توانستیم بیان کنیم، حالا که به بخش خلاصه فصل رسیدیم به نظر می‌رسد که ناگفته‌ها زیاد بوده است! اما امیدواریم به اندازه آشنایی، ویژگی‌های مربوط به HTML5 و CSS3 را برای شما تشریح کرده باشیم و آن‌قدر گفته باشیم که برای آمادگی شما در ورود به این بخش کافی بوده باشد.

در این فصل راه‌های استفاده از تگ‌های HTML5 را یاد گرفتیم و دیدیم که چگونه می‌توان از آن‌ها حتی در مرورگرهای قدیمی مثل IE6 بهره گرفت. در رابطه با گذشته HTML5 مطالبی را مرور کردیم و با تگ‌های خوش‌ساخت و قابل درک آن آشنا شدیم (مثل nav، header و footer).

تعداد بازدید: 2098
نویسنده: هانیه سهرابی
3.3/5 (4 رای)
باگ‌ های شناخته شده مرورگرهاراستی‌ آزمایی کدهای CSS و HTML بعد از طراحی سایترفع خطاهای احتمالی هنگام طراحی سایتدقیق‌ تر شدن در استفاده از jQueryنمایش کپشن‌ های تصاویر درون گالری سایت
ارسال نظر
verification