ساناتک
راهکارهای تخصصی تحت وب
0
معرفی سایت به موتورهای جستجو

اگر از بی خطا بودن HTML و CSS خود مطلع بودید و تمامی بررسی ها در مورد مورد قبول بودن و درست اجرا شدن سایت در مرورگرهای گوناگون را پشت سر گذاشتید حالا باید به فکر معرفی سایت خود باشید.

معرفی سایت به خودی خود می تواند به یک پروژه تبدیل شود. می توانید از سرویس های ارزان قیمتی چون The Search Engine Marketing Kit و یا The Web Design Business Kit به عنوان یک تازه وارد به عرصه وب استفاده کنید. گرچه در حال حاضر این ها اندکی جاه طلبانه هستند، خوب چه کار کنیم که هزینه ای به اندازه یکی از اندام بدنمان را در راستای رسیدن به این هدف نپردازیم؟؟!

Submit کردن سایت در موتورهای جست و جو

شمار زیادی از بازدید کنندگان به ترتیب از طریق Google، Bing و Yahoo به سایت شما خواهند آمد، اما لازم است بدانید که این موتورهای جست و جو از وجود سایت شما مطلع نخواهند شد مگر آن که:

  1. لینکی در سایت دیگری که موتورهای جست و جو آن را می شناسند داشته باشید (این گونه است که موتورهای جست و جو تمامی وب را تحت پوشش خود قرار می دهند—با پیدا کردن لینک هایی در صفحات شناخته شده شان و افزودن آن لینک به database خود).
  2. با پر کردن فُرمی در یک موتور جست و جو ( فرم های Google، Bing و Yahoo).

نقطه آغازین دیگر برای رسیدن به این هدف Open Directory Project می باشد که در حال تبدیل به یک مبنای مناسب و کامل سایت ها در وب شده است. این منبع به صورت سلسله مراتب مرتب شده و شما نیز پیش از Submit کردن سایت خود باید به بخش مناسب آن رفته تا کار را انجام دهید.

نکات کلیدی مهمی در یافتن و شناخت این سلسله مراتب وجود دارد که در فرم SitePoint's Internet Marketing می توانید با آن ها آشنا شوید.

مارک آپ تمیزتر؛ نتیجه جست و جوی بهتر

موتورهای جست و جو بهتر با سایتی که درست و بدون خطا ساخته شده برخورد می کنند تا با سایتی درهم و برهم و بدون چهارچوب های استاندارد، دلیل این بخش را می توانید در فرمی که در بالا به شما معرفی کردیم پیدا کنید.

به دوستان و همکاران خود اطلاع رسانی کنید

قطعاً این مورد را خودتان می دانستید اما اشاره به آن خالی از لطف نبود. دوستان و همکاران شما بی شک از بزرگ ترین طرفداران شما خواهند بود—حتی اگر سایت شما را ندیده و نشناخته باشند. و دادن کارت ویزیتی حاوی نام و آدرس سایت به آن ها یک روش معرفی خیلی خوب است. آن ها معرف های خوبی برای سایت شما خواهند بود.

به ایمیل تان یک امضا معرف سایت تان اضافه کنید

ساخت یک امضا پیش فرض در انتهای تمامی ایمیل هایی که می فرستید که راه حل مناسب در معرفی سایت می باشد. یک یا دو خط در معرفی سایت تان در آخر هر ایمیل شخصی یا غیر شخصی می تواند آمار بازدیدکنندگان سایت را بسیار زیاد کند:

Hi Dad,

What time should we should expect you for dinner on Tuesday? Also,

have you had a chance to check out the new website? Pretty

spiffy, eh?

--

Bob Dobalina

President of Bubble Under -- the diving club for the south-west UK

Visit our website at http://www.bubbleunder.com/

زمانی که این چند خط را به عنوان Signature به ایمیل های خروجی خود اضافه کنید نیازی به دست کاری و بازدید پیوسته از آن ندارید و همیشه با فرستادن یک ایمیل عادی به طور همزمان سایت خود را نیز معرفی کرده اید.

تعداد بازدید: 1366
نویسنده: هانیه سهرابی
3.5/5 (4 رای)
باگ‌ های شناخته شده مرورگرهاراستی‌ آزمایی کدهای CSS و HTML بعد از طراحی سایترفع خطاهای احتمالی هنگام طراحی سایتدقیق‌ تر شدن در استفاده از jQueryنمایش کپشن‌ های تصاویر درون گالری سایت
ارسال نظر
verification