ساناتک
راهکارهای تخصصی تحت وب
الگوریتم گوگل فرد Google Fred

این الگوریتم در ماه مارس 2017 ارائه شد و از سلسله الگوریتم های جریمه کننده گوگل می باشد. با اعمال این الگوریتم در آن زمان وبسایت های زیادی دارای نوسان در رتبه جستجوی خود شدند. تمرکز اصلی این الگوریتم برروی موارد زیر است:

  • جریمه وبسایت هایی که تبلیغات زیاد دارند.
  • جریمه وبسایت هایی که محتوای بی کیفیت دارند.
  • جریمه وبسایت هایی که بکلینک های نامرتبط و بی کیفیت به مقدار زیاد تولید کرده اند.

در واقع الگوریتم google fred شبیه الگوریتم پاندا برای مبارزه با سئوی کلاه سیاه (black hat) ارائه شد و وبسایت هایی که صرفا دنبال افزایش درآمد هستند و به نیاز های کاربران توجهی نمی کنند را جریمه می کند.

ملاحظات محتوای وبسایت

محتوای وبسایت باید با کیفیت باشد. استفاده زیاد و افراطی از کلمات کلیدی در متن صحیح نیست. حجم متن نیز مهم است محتوای کوتاه و کم حجم نشان دهنده اهمیت ندادن به کاربر است. برعکس آن استفاده از متن های بلند و مفصل از نظر گوگل نشانه ارائه مطلب مفید و جامع به کاربر تلقی می شود. همچنین نباید بیش از حد داخل محتوا به صفحات مختلف لینک داد. گوگل فرد این کار را نشانه سردرگمی کاربر می داند. همچنین یونیک بودن و غیر تکراری بودن محتوا نیز بسیار مهم است. محتوای کپی شده یا دستکاری شده توسط گوگل شناسایی می شود.

ملاحظات تبلیغات وبسایت

وبسایت های زیادی هستند که با هدف گرفتن تبلیغات طراحی شده اند. این سایت ها سعی می کنند با جذب بازدید کننده به روش های مختلف و کاهش رتبه الکسا تبلیغات پولی از مشتریان بگیرند. اگر استفاده از این نوع تبلیغات شکل افراطی به خود بگیرد و همزمان محتوای وبسایت نیز ارزش و کیفیت پایینی داشته باشد قطعا شامل مجازات گوگل می شود و توسط  الگوریتم گوگل فرد شناسایی خواهد شد. تبلیغات زیاد و تکراری مخاطب و بازدید کننده را خسته و نا امید می کند و باعث دلسردی او می شود.

ملاحظات ساخت بکلینک

شکی نیست بکلینک یکی از ارکان اساسی بهینه سازی سایت است. مشابه محتوا، لینک ها نیز از نظر گوگل کیفیت سنجی می شوند. این که از چه وبسایتی لینک می گیرید و به چه وبسایتی لینک می دهید مهم است. بکلینک گرفتن از سایت های بی کیفیت نه تنها تاثیر مثبت در رتبه سایت ندارد حتی ممکن است باعث پنالتی شدن وبسایت شود. سعی کنید از سایت هایی که موضوع مرتبط و مشابه وبسایت شما داردن لینک بگیرید. لینک گرفتن از سایت های تبلیغاتی نیز اشتباهی است که بعضی سئوکاران تازه وارد انجام می دهند و افراط در این کار موجب پنالتی شدن توسط گوگل فرد می شود.

                         

4.0/5 (4 رای)
لینک طعمه یا Link Bait و اهمیت آن در بازدید سایتبهینه سازی سایت در جستجوی صوتیبهینه سازی سایت پترو پالت کاسپینبهینه سازی سایت آرتادربهینه سازی سایت نهال عاطفی