طراحی سایت ساناتک
شنبه 13 آبان 1396
0
نکاتی در مورد سایت های دارای app موبایل

وبسایت هایی که دارای نرم افزار app موبایل می باشند امکاناتی فراتر از وبسایت های معمولی دارند و تکنولوژی های پیشرفته تری برای ارتباط با app نیاز دارند. وقتی شما یک app طراحی می کنید بانک اطلاعاتی اصلی در سمت سرور قرار دارد و خود نرم افزار داخل موبایل به جز یکسری اطلاعات مشخص و اولیه دارای بانک اطلاعاتی نخواهد بود. فقط تنظیمات مربوط به شخص استفاده کننده از نرم افزار app و هیستوری های  استفاده شده از نرم افزار، داخل گوشی ذخیره می شود و اطلاعات اصلی همه داخل DB تعبیه شده در سرور ذخیره و بازیابی می شود. برای کار با این بانک اطلاعاتی لازم است از زبان برنامه نویسی سمت سرور مثل php، java، asp استفاده کرد و نرم افزار موبایل با کمک این زبان ها اطلاعات را در بانک اطلاعاتی ذخیره کند یا از آن فراخواند.

سایت های دارای app موبایل

نرم افزار app موبایل می تواند داده ها را به صورت متد Post یا Get به یک آدرس (URL) مشخص شده ارسال کند. التبه متد Post امنیت بالاتری دارد و توصیه می شود اطلاعات به صورت کد شده یا Encript شده ارسال و دریافت شود تا امنیت بالاتر رود. استفاده از پروتکل https سمت سرور امنیت داده های دریافتی برای ارسال را تاحد زیادی بالا می برد. هنگام ذخیره داده های ارسال شده نیز باید مقادیر آنها را از فیلتر ها و توابع امنیتی رد کرد تا اگر محتوای خطرناک و کد در آنها وجود دارد مشکلی برای سرور ایجاد نکند. برای دریافت اطلاعات از سمت سرور به نرم افزار app موبایل نیز می توان از فرمت های استاندار مثل json استفاده کرد که می تواند به صورت آرایه ای نیز داده ها را در خروجی ارسال کند. بهتر است برای ردگیری، یک سیستم log قوی نوشته شود تا اگر مشکلی به وجود آمد قابل پیگیری باشد. ذخیره اطلاعات imi گوشی موبایل و ثبت تراکنش ها بسیار مهم است.

تعداد بازدید: 91
مطالب دیگر وبلاگ
بهینه سازی تصاویر در سئوی سایتموارد تاثیر گذار در قیمت طراحی سایتدلایل شکست یک سایت فروشگاه اینترنتیمعرفی Redis و نحوه استفاده از آن در phpطراحی سایت با زبان برنامه نویسی جاوا java
 
@

با عضویت در خبرنامه در جریان آخرین اخبار و مطالب سایت قرار بگیرید