طراحی سایت ساناتک
یکشنبه 14 آبان 1396
0
نکات مهم در باز طراحی یا طراحی مجدد سایت

هنگامی که یک سایت طراحی و راه اندازی می کنید و چند سال از آن می گذرد لازم است برای حفظ کارآیی وبسایت آن را باز طراحی (redesign) نمود. باز طراحی با توسعه وبسایت تفاوت دارد. توسعه به مفهوم بهبود دائمی و مستمر وبسایت است اما بازطراحی شامل تغییرات اساسی و بنیادین می شود. در بازطراحی سایت حفظ داده ها و محتویات قدیمی بسیار مهم است تا مجبور نباشیم فرآیند طولانی ورود داده ها را از اول انجام دهیم. اگر جداول بانک های اطلاعاتی نیز دستخوش تغییر شده باشد باید در به روزرسانی دقت شود محتویات از بین نرود. همچنین اگر آدرس صفحات تغییر کرده باید به شکل مناسب آنها را به آدرس های جدید redirect کرد.

باز طراحی سایت

نقشه سایت نیز باید به روزرسانی شود تا سریع تر آدرس های جدید در گوگل جایگزین شود. در مورد طراحی مجدد قالب باید تلاش شود چارچوب کلی سایت حفظ شود. البته بعضی مواقع شاید چنین کاری ممکن نباشد و نیاز به تغییرات اساسی در قالب سایت داشته باشیم. تغییرات دائمی قالب چندان خوشایند کاربران نیست و از اعتبار وبسایت می کاهد. با هر با طراحی مجدد وبسایت سئوی سایت در کوتاه مدت افت می کند ولی اگر اصول سئو بهتر در قالب جدید رعایت شده باشد در بلند مدت باعث بهبود رتبه سایت در موتورهای جستجو می شود. اصلاح تصاویر نیز در طراحی مجدد حائز اهمیت است. باید تلاش شود آدرس تصاویر کمتر تغییر کند. همچنین استفاده از متن جایگزین و نامگزاری هدفمند تصاویر می تواند در موتورهای جستجو رتبه جستجوی تصاویر را بهبود دهد. اصلاح محتوای متنی و استفاده از متاتگ های جدید برای طراحی مجدد و استفاده از عناوین حاوی کلمات کلیدی باعث تکمیل طراحی مجدد وبسایت می شود.

تعداد بازدید: 94
مطالب دیگر وبلاگ
بهینه سازی تصاویر در سئوی سایتموارد تاثیر گذار در قیمت طراحی سایتدلایل شکست یک سایت فروشگاه اینترنتیمعرفی Redis و نحوه استفاده از آن در phpطراحی سایت با زبان برنامه نویسی جاوا java
 
@

با عضویت در خبرنامه در جریان آخرین اخبار و مطالب سایت قرار بگیرید