طراحی سایت ساناتک
پنجشنبه 11 آبان 1396
0
استانداردهای ماژول جستجو در طراحی سایت

یکی از بخش مهم هر وبسایت امکان جستجو یا سرچ آن وب سایت است. مخصوصا اگر وبسایت طراحی شده دارای صفحات و بخش های متنوع و زیاد باشد. امکان جستجو این توانایی را به کاربران می دهد که بر اساس کلمه کلیدی مورد نظر  وبسایت را پالایش کنند. اگر از cms اختصاصی برای طراحی سایت استفاده می کنید نکات زیر را برای ماژول جستجو رعایت کنید:

آیکن جستجو در هدر سایت و در دسترس باشد. دقت کنید در رزولوشن های موبایل به درستی در صفحه دیده شود و فونت و اندازه و رنگ مناسب داشته باشد.

در نتایج جستجو مشخص کنید موردی که یافت شده مربوط به کدام بخش است. مثلا مربوط به اخبار مقالات، محصولات و .. است.

ماژول جستجو در طراحی سایت

از Auto suggestion یا پیشنهاد خودکار استفاده کنید. این تکنیک با استفاده از آژاکس Ajax عملکرد جستجو را بسیار بالا می برد و کاربران بدون اینکه صفحه وب مجددا بارگزاری شود می توانند به جستجوی محتوای مورد نظر بپردازند.

علاوه بر جستجوی ساده یک بخش جستجوی پیشرفته نیز در وبسایت داشته باشید تا کاربران که به طور تخصصی تر و حرفه ای تر می خواهند وبسایت را کاوش کنند بتوانند فیلتر ها و شروط مورد نظر خود را در وبسایت اعمال کنند.

تعداد بازدید: 89
مطالب دیگر وبلاگ
بهینه سازی تصاویر در سئوی سایتموارد تاثیر گذار در قیمت طراحی سایتدلایل شکست یک سایت فروشگاه اینترنتیمعرفی Redis و نحوه استفاده از آن در phpطراحی سایت با زبان برنامه نویسی جاوا java
 
@

با عضویت در خبرنامه در جریان آخرین اخبار و مطالب سایت قرار بگیرید