طراحی سایت ساناتک
چهارشنبه 26 مهر 1396
0
اصول طراحی افزونه فرم ساز در CMS

در سیستم های مدیریت محتوا CMS بارگزاری محتوای متن و تصویری در صفحه ساده است. اما اگر بخواهیم به صورت داینامیک در هر صفحه ای که دوست داریم فرم با فیلد های مورد نظر داشته باشید،چه باید کرد؟ اینجاست که ایده طراح یک فرم ساز به صورت داینامیک مطرح می شود. تا کاربرانی که دسترسی به کد وبسایت ندارند بتوانند در بخش مدیریت محتوا به صفحات داخلی یا صفحه اصلی یک فرم ضمیمه کنند .

برای طراحی فرم ساز باید همه فیلدهای یک فرم در نظر گرفت. فیلدهای یک فرم میتواند موارد زیر باشد:

  1. Input (متن یک خطی)
  2. Textarea (متن چند خطی)
  3.  Checkbox(چک باکس)
  4.  Radio button(دکمه های رادیویی)
  5.  Listbox(لیست باکس انتخابی)
  6. File (اپلود فایل)
  7.  Submit(دکمه ارسال فرم)
  8. Rest (دکمه باز نویسی فرم)
  9.  Hidden(فیلد های مخفی)

اصول طراحی افزونه فرم ساز

همچنین باید بتوان نحوه ارسال فرم (post یا get) و action (صفحه ایی که فرم به آنجا ارسال میشود) و نام و id فرم را بصورت داینامیک تعریف کرد. بعد از سابمیت شدن فرم اگر امکان اطلاع رسانی به مدیریت از طریق پیامک یا ایمیل را نیز اضافه کنید آن وقت یک فرم ساز درجه یک برای CMS خود طراحی کرده اید .

در انتها به این نکته باید دقت کنید که حتما برای همه فرم های سایت کد امنیتی یا captcha در نظر بگیرید تا توسط ربات قابل پر شدن و ارسال نباشند در غیر این صورت میتوانند از طریق فرم شما ایمیل های اسپم ارسال کنند.

تعداد بازدید: 97
مطالب دیگر وبلاگ
بهینه سازی تصاویر در سئوی سایتموارد تاثیر گذار در قیمت طراحی سایتدلایل شکست یک سایت فروشگاه اینترنتیمعرفی Redis و نحوه استفاده از آن در phpطراحی سایت با زبان برنامه نویسی جاوا java
 
@

با عضویت در خبرنامه در جریان آخرین اخبار و مطالب سایت قرار بگیرید