طراحی سایت ساناتک
سه شنبه 02 آبان 1396
0
اصول ورود اطلاعات data entry بعد از طراحی سایت

در طراحی سایت اطلاعات مهم ترین نقش را بازی می کنند. اطلاعات (information) یا محتوا (cantant) هرچیزی است که دانش کاربر را بالا می برد و پیامی را به او منتقل می کند. یک سایت هر چقدر هم از نظر فنی حرفه ای طراحی شده باشد اگر محتوای خوب و مناسبی نداشته باشد مورد توجه و استقبال بازدید کنندگان قرار نخواهد گرفت. ورود اطلاعات معمولا بعد از پایان طراحی سایت آغاز می شود. رعایت اصول زیر جهت ورود محتوا در وبسایت توصیه می شود:

ورود اطلاعات در سایت

  • ابتدا سعی کنید محتویات را طبقه بندی کنید. گروه بندی صحیح اطلاعات کمک زیادی می کند تا کاربران راحت تر دسترسی به آن پیدا کنند و بعد از مشاهده وبسایت محتوای وبسایت بیشتر در خاطرشان بماند.
  • سعی کنید برای پاراگراف های هر متن یک عنوان جذاب که شامل کلمات کلیدی متن نیز باشد اتخاب کنید. این کار علاوه بر آن که ظاهر متن را زیبا تر می کند به سئوی سایت نیز کمک می کند.
  • از تصاویر جذاب و مرتبط با متن لابه لای آن استفاده کنید. سعی کنید تصاویر متعلق به خودتان باشد و از وبسایت های دیگر استفاده نکنید. حتما برای تصاویر واترمارک بگزارید و اندازه و حجم آن را قبل از بارگزاری تنظیم کنید.
  • در صورت امکان حتما از اینفوگراف جهت نمایش بهتر اطلاعات استفاده کنید. این کار باعث می شود بتوانید سریع اطلاعات را به کاربر منتقل کنید.
  • در نمایش اطلاعات خلاقیت داشته باشید و تلاش کنید از روش های متنوع استفاده کنید. استفاده از جدول، گراف، نمودار میله، نمودار دایره ای (pie) و... محتوای وبسایت را جذلب تر میکند.
  • بعد از ورود و بارگزاری اطلاعات حتما یک شخص دیگر آن ها را بازبینی کند و با دقت بخواند تا اگر غلط املایی و نگارشی دارد برطرف شود. معمولا این اشتباهات اجتناب ناپذیر است و ممکن است به چشم فردی که اطلاعات را وارد کرده نیایید. قبل از انتشار نهایی حتما محتویات را با دقت بررسی کنید تا بدون هرگونه ایراد محتوایی و املایی باشد.
  • اطلاعات متنی (text) را در فایل ورد (word) به صورت جداگانه در آرشیو نگهداری کنید. ممکن است به هر دلیلی محتوای بارگزاری شده در وب از بین برود آن وقت اگر شما نسخه پشتیبان نداشته باشید زحمت دوباره نویسی محتویات را باید تحمل کنید!
  • از شیوه های دیگر محتویات مثل فایل ویدئویی استفاده کنید و آن ها را در شبکه های اجتماعی مثل یوتیوپ و آپارات به اشتراک بگذارید. برای ویدئو های خود عنوان و برچسب مناسب انتخاب کنید.
تعداد بازدید: 111
مطالب دیگر وبلاگ
بهینه سازی تصاویر در سئوی سایتموارد تاثیر گذار در قیمت طراحی سایتدلایل شکست یک سایت فروشگاه اینترنتیمعرفی Redis و نحوه استفاده از آن در phpطراحی سایت با زبان برنامه نویسی جاوا java
 
@

با عضویت در خبرنامه در جریان آخرین اخبار و مطالب سایت قرار بگیرید