طراحی سایت ساناتک
یکشنبه 30 مهر 1396
0
غول های جهانی ثبت دامنه ICANN

به ثبت کننده های بزرگ دامنه در دنیا رجیسترار (registrar) می گویند. تعداد رجیستر های بسیار بزرگ در دنیا زیاد نیست و بقیه شرکت های ثبت کننده دامنه نماینده فروش یا reseller یکی از این ها هستند. قیمت های ثبت دامنه در رجیستر ها ممکن است با هم متفاوت باشند. همچنین خدماتی که ارائه می دهند و هزینه خدمتشان با هم تفاوت دارند. در مجموع 10 رجیسترار بزرگ و برتر دنیا موارد زیر هستند:

  1. Namecheap: یک رجیسترار واقع در لس آنجلس که در سال 2000 تاسیس گردید.
  2. Bluehost: درسال 2003 توسط matt Keaton تاسیس گردید و دفتر مرکزی آن در شهر provo واقع در آمریکا است.
  3. Hostgator: در سال 2002 توسط brent oxley تاسیس شد و در شهر hovston ایالت تگزاس در آمریکا قرار دارد.
  4. Godaddy: در سال 1997 توسط bob parson در ایالت آریزونای آمریکا تاسیس شد و طبق آمار سال 2017 حدود 17 میلیون مشتری در سطح دنیا دارد.
  5. Hover: این رجیسترار زیر شاخه رجیسترار tucows است که سال 2008 از آن انشعاب گرفت و دفتر مرکزی آن شهر تورنتوی کانادا می باشد.
  6. Gandi: یک شرکت فرانسوی است که در سال1999 در پاریس تاسیس شد. موسسین این شرکت رجیسترار 3 نفر بودند.
  7. Name.com: در سال 2003 در ایالت colorudo آمریکا توسط ویلیام ماشکین تاسیس گردید و در حال حاضر حدود 2 میلیون دامنه توسط این رجیسترار ثبت گردیده است.
  8. Network solution: یک شرکت بزرگ تکنولوژی در آمریکاست که سابقه قدیمی دارد و از سال 1979 تاسیس گردیده و رجیسترار دامنه یکی از شاخه های مهم این شرکت است.
  9. Tucows: در شهر تورنتوی کانادا در سال 1993 تاسی شد در حال حاضر دومین ثبت کننده بزرگ دامنه در دنیا می باشد. (از نظر تعداد دامنه)
  10. Register.com: در سال 1994 در شهر نیویورک سیتی تاسیسس شد و در سال 2017 حدود 400 کارمند در آمریکا، کانادا و انگلستان دارد.
تعداد بازدید: 18
مطالب دیگر وبلاگ
بهینه سازی تصاویر در سئوی سایتموارد تاثیر گذار در قیمت طراحی سایتدلایل شکست یک سایت فروشگاه اینترنتیمعرفی Redis و نحوه استفاده از آن در phpطراحی سایت با زبان برنامه نویسی جاوا java
 
@

با عضویت در خبرنامه در جریان آخرین اخبار و مطالب سایت قرار بگیرید