طراحی سایت ساناتک
0
اهمیت رزولوشن در طراحی سایت

قبل از مفهوم ریسپانسیو رزولوشن اهمیت بسیار زیادتری در طراحی وب سایت داشت. معمولا صفحات وب یک wraper اصلی با پهنای حدود 900 تا 1000 پیکسل که بقیه تگ ها و اجزای صفحه داخل آن قرار می گرفت. به این جهت حدود 1000 پیکس در نظر می گرفتند تا در رزولوشن های 1024 به بالا سایت از پهنا اسکرول نخورد و مناسب دیده شود. یعنی کف رزولوشن را 1024 px در نظر می گرفتند. مانیتورهای واید صفحات وب را با حاشیه خالی زیاد از 2 طرف نشان می دادند که ظاهر خوشایندی نداشت.

اهمیت رزولوشن در طراحی سایت

بعد از اختراع تلفن های هوشمند و تبلت ها اندازه صفحات نمایش ناگهان تنوع بسیاری پیدا کرد و دیگر امکان پذیر نبود یک رزولوشن پایه برای طراحی سایت در نظر گرفت برای همین مفهوم ریسپانسیو ابداع شد تا صرف نظر از روزولوشن سایت در همه صفحات نمایش به شکل مناسب دیده شود. در واقع پهنای ثابت از حالت پیکسلی به حالت متغیر درصدی تغییر پیدا کرد. امروزه در مفهوم ریسپانسیو اکثر فریم ورک های css پنج بازه برای پهنای صفحه در نظر می گرفتند.

  1. پهنای کمتر از 500 پیکسل
  2. پهنای بین 500 تا 769 پیکسل
  3. پهنای بین 768 تا 991 پیکسل
  4. پهنای بین 991 تا 1200 پیکسل
  5. پهنای بیشتر از 1200 پیکسل

می توان از طریق سرویس گوگل آنالیتیکز آمار رزولوشن صفحه نمایش بازدید کننگان سایت را مشاهده کرد و از طریق آن در طراحی UI و تنظیم ساز تصاویر به عددی مناسب رسید.

تعداد بازدید: 373
مطالب دیگر وبلاگ
5 روش روانشناسی برای بهبود نرخ تبدیل Conversion Rate وبسایتهزینه طراحی یک وبسایت با کیفیتدر یک وب سایت عالی سرمایه گذاری کنید10 مورد از مرگبارترین اشتباهات در طراحی وب سایتنحوه ایجاد محتوای مناسب برای وب سایت
verification