طراحی سایت ساناتک
0
معرفی نیوزوایر در طراحی کمپین تبلیغاتی اینترنتی سایت

استفاده از نیوزوایر (newswire) یکی از روش های موثر تبلیغات و اطلاع رسانی و ایجاد کمپین تبلیغاتی در فضای مجازی است. نیوزوایر مفهومی جدید نیست و از گذشته در زمینه اطلاع رسانی وجود داشته است. همزمان با اینترنتی شدن همه چیز از جمله اطلاع رسانی و رسانه ها،نیوزوایر هم به فضای مجازی آمده است.

نیوزوایر در واقع یک واسطه بین روابط عمومی سازمان ها و شرکت ها و رسانه ها و خبرگزاری ها می باشد. در گذشته روابط عمومی ها جدیدترین اخبار و اطلاعیه های خود را با فرمت های غیر خبری و غیر حرفه ای (آماتور) در اختیار خبرنگاران و رسانه های خبری قرار می دادند و این باعث می شد بعضی اخبارِ آنها کمتر به چشم بیاید و بازتاب نداشته باشد. نیوزوایر ها متخصص تبدیل اخبار خام به فرمت های جذاب و مورد قبول خبرگزاری ها و رسانه های جمعی هستند و انعکاس خبر را در سطح جامعه افزایش می دهند.

نیوزوایر چیست

نیوزوایر های آنلاین علاوه بر انعکاس خبر در سایت های خبری، می توانند برای بهینه سازی سایت نیز مورد استفاده قرار بگیرند. آنها با تعداد زیادی از سایت های خبری در ارتباط هستند و اخبار و اطلاعیه ها را در آنها پخش می کنند و می توانند لینک وبسایت خبر و اطلاعیه را نیز درج کنند. با اضافه شدن لینک ها، وب سایت شما گزینه بهتری برای موتورهای جستجو خواهد بود و این کار باعث بهبود سئوی سایت می شود، چراکه سایت های خبری معمولا رتبه های خوبی در گوگل دارند و دامنه و صفحات آن Authority بالایی دارد. این موضوع باعث می شود که گوگل با چشم دیگری به سایت شما نگاه کند. در مجموع به این نکته توجه داشته باشید برای طراحی و اجرای یک کمپین موثر و کارآمد باید از ابزارهای گوناگون بهره بگیرید که تولید و استفاده از محتوا و به کارگیری نیوزوایر یکی از این ابزارها می باشد.

به طور کلی میتوان فواید استفاده از نیوزوایر را خصوصا در محیط اینترنت در موارد زیر خلاصه کرد:

  1. دیده شدن در رسانه های آنلاین تحت وب
  2. تقویت برندینگ
  3. تولید محتوای باارزش به صورت خبری
  4. پیشی گرفتن از رقبا در رقابت رسانه ای
  5. بهبود رتبه سایت با ساخت بکلینک با ارزش

دقت کنید که استفاده از نیوزوایر باید در بازه های زمانی مشخص انجام شود. اینکه چه زمانی از آن استفاده می کنید بستگی به زمینه کسب و کار شما دارد.

تعداد بازدید: 495
مطالب دیگر وبلاگ
آیا باید یک یا دو وب سایت برای تجارت خود ایجاد کنمچرا به طراحی وب سایت احتیاج داریمچگونگی تست وبسایت به روش اسپلیت Split Test27 راه برای افزایش ترافیک به وب سایت شما7 مرحله برای شروع یک تجارت آنلاین کوچک
verification